Eiti į turinį

Pasakojantis traukinys

Pasakojantis traukinys

Susidomėjimo sulaukęs ir keleivius į Varėnos turizmo sezono atidarymą bei Grybų šventę vežęs Pasakojantis traukinys vėl kviečia kartu pasitikti vasarą. 


Birželio 3 d. Varėnos turizmo sezono atidarymo proga Pasakojantis traukinys sugrįžta ir kviečia keleivius keliauti į Dzūkijos nacionaliniame parke įsikūrusį Stėgalių stumbryną prie Zervynų kaimo.


Kartu su MB „Margas cyltas“ kelionės metu paruošėme ne tik įdomių istorijų bei legendų apie pirmąjį Lietuvoje geležinkelį, bet ir žygį Dzūkijos pušynais iki ten įsikūrusios stumbrų bandos.

Dzūkijos nacionalinis parkas ir Stėgalių gamtinis kompleksas

„Mūsų tikslas, kad daugiau žmonių atrastų Varėną ir Dzūkijos nacionalinį parką būtent traukiniu - tvariausių ir mažiausiai CO2 išskiriančių transporto priemonių. Be to, geležinkelis yra neatsiejama Varėnos istorijos dalis. Traukiniai čia iki šiol rieda pirmąja Lietuvoje dar 1863 m. nutiesta geležinkelio vėže“ – teigia Pasakojančio traukinio iniciatorius Adomas Taraskevičius, lydėsiantis keleivius ir kelionės birželio 3-ąją.


Šįkart turėsite puikią progą atvykti ne tik į Varėnos turizmo sezono atidarymo renginius, bet ir susipažinti su nauju traukos tašku – Stėgalių gamtiniame komplekse naujai įkurtu stumbrynu. 


Maždaug 100 ha Stėgalių gamtinis kompleksas įsikūręs apie 3 km nuo Zervynų kaimo. Nuo stotelės keleiviai stumbryną galės pasiekti pažymėtu taku. Apsilankę stumbryne, lankytojai galės grįžti tuo pačiu keliu į Zervynas - kaimą, kuris garsus ne tik savo senosiomis sodybomis, bet ir tuo, kad čia nufilmuoti lietuviški filmai „Faktas“ ir „Niekas nenorėjo mirti“. 


Turintys ūpo pasivaikščioti šiek tiek ilgiau, galės eiti į Marcinkonis, ten aplankyti etnografinę sodybą ir namo grįžti traukiniu iš Marcinkonių geležinkelio stoties.


Turizmo sezono atidarymo šventė

Na, o jeigu norisi mažiau gamtos ir daugiau pramogų, kviečiami išlipti Varėnoje, kur Jūsų lauks Varėnos turizmo sezono atidarymo šventė, gatvės maisto festivalis, amatų mugė, motociklininkų sezono atidarymas  ir daugybė kitų veiklų!


Vienas iš didžiausių šventės akcentų - susitikimai ir pokalbiai su garsiausiais Lietuvos keliautojais Vytaru Radzevičiumi, Orijumi Gasanovu, Vykintu Vaitkevičiumi. 


Pasiliekančių ilgiau Varėnos dainų slėnyje laukia Gabrieliaus Vagelio ir Gjan koncertas bei diskoteka.