Eiti į turinį

Patogesnės Vilniaus geležinkelio stoties link: pradedami laukiamosios salės remonto darbai

Laikinai keisis patekimo į Vilniaus geležinkelio stotį tvarka

Trečiadienį, kovo 15 d., pradedamas dar vienas Vilniaus geležinkelio stoties remonto etapas. Numatoma, kad pabaigus visus stoties atnaujinimo darbus klientų lauks šiuolaikiška laukimo erdvė ir naujos zonos verslams. Šiuo metu Vilniaus geležinkelio stotyje taip pat vykdomi pastato kairiojo sparno remonto darbai. Ateityje čia įsikurs prekybos ir maitinimo zonos.  


 Kol vyks naujo etapo darbai, laikinai bus ribojamas patekimas į pirmąją laukiamąją geležinkelio stoties salę, o keleiviai į kitas stoties erdves bei peronus galės patekti pro dešinį stoties pastato įėjimą – bilietų kasų salę. 


 Planuojama, kad laukiamosios salės remonto darbai bus įgyvendinami kovo-balandžio mėnesiais. 


 Keleiviai apie trumpalaikius patekimo į geležinkelio stotį ir peronus pokyčius bus informuojami specialiu ženklinimu. Be to, klientų patogumui, į bilietų kasų salę laikinai perkelta dalis bagažo saugyklų. Laukimo suoliukai iš remontuojamos salės taip pat bus perkelti į kitas stoties erdves. 


 Šio remonto metu didžiausias dėmesys skiriamas pastato inžinerinėms sistemoms: vėdinimui, šildymui ir apšvietimui. Į interjero sprendimus žvelgiama atsakingai ir siekiama, kad atlikti remonto darbai derėtų su ateityje vyksiančiu „Vilnius Connect" architektūrinį konkursą laimėjusio projekto „Green Connect" įgyvendinimu, o šiandien pritaikytos idėjos būtų tinkamos ir būsimiems pokyčiams.   


 Užbaigus projektą, Vilniaus geležinkelio stotyje bus įrengtas modernus LED apšvietimas su judesio davikliais, bei sutvarkytos kitos inžinerinės sistemos, todėl mažės sąnaudos elektros energijai ir šildymui. 


 Paskutinį kartą Vilniaus geležinkelio stoties pastato vidaus kapitalinis remontas atliktas 1998 metais.